biiznillah 152 Takipçi | 74 Takip
Sen ne güzelsin Allahım
Kategorilerim

KEND!MCE

Zikir Halinde"Celalettin Ada"
Diğer İçeriklerim (1809)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (152)
Ne Dikene Dokun Ne Gülü İncit
Yazamaz Kalemler Sultanım Seni
¦ Tut Ellerimden ¦

07 06 2011

Es-selamu aleyke Ya Rasulallah

 

Gül peygamberim,

Ümmetin Sana selam gönderince, Allah(c.c)`ın melekleri bu selamı alır Sana iletirlermiş, öyle ise:

Es-selamu aleyke Ya Rasulallah
Es-selamu aleyke Ya Habiballah
Es-selamu aleyke Ya Nebiyallah
Selam Sana Ey Gül-i Rana !


Ya Rasulallah,


Şuan elimde tuttuğum kalem dahi hal-i ruhuyetimi Sana izah etmekten aciz kalıyor. Ve Sana yazdığım her kelimeyi kelime olarak değilde ruhumdan gelen bir duygu yükü olarak kelimelere yansıtıyorum. Neye, nerden ve nasıl başlayacağımı bilmeden, bir şehre ilk defa teşrif eden bir insan gibi, ben de hangi duygu selinde boğulacağımı bilmeden başlamak istiyorum acizane.Ya Habiballah,


Gönlümün Gülü, ruhumun huzur kaynağı, güzide insan, rahmet peygamberim!
Güllere bakıpta hayran olmamak olmaz, güller kokusunu da o güzelliğini de Senden almıştır. Kimbilir Senin cemaline bakanlar ne kadar meftun oldular Sana. Hani Ebu Cehil Sana: Ya Muhammed ne kadar çirkinsin demişti. Sen de sukut etmiştin, Sen biliyordun ki herkes kalbinin güzelliği kadar güzelliği görebilirdi. Ve derken Ebu Bekir (ra), sadık dostun gelmişti de Sana hayran hayran bakıp, ve can-ı gönülden:

Ya Rasulallah ne kadar güzelsin demişti.

 

 

Sana Ebu Bekir(ra) gözüyle bakmayı ne kadar yeğlerdim. Ben de Yeşil Kubbeni seyrediyorum resimlerde. Ne kadar Ebu Bekir (ra) misali hayranlıkla bakmayı beceremesemde, Senin için kalbimin en derinliklerinde Sana özlemim ve sevgim var. Ya Rasulallah, ne zaman dünya hayati beni cok mutlu ediyor ve ne zaman benim canımı acıtıyor, o an odama koşuyor ve Senin Yeşil Kubbeni bakarak ağliyorum. Sanki Sen yanımdaymışsın gibi Seninle konuşuyor ve mutluluğu, da hüznü de Seninle yaşıyorum. Maşuk aşksız olmaz Ya Habiballah.

Yüreğimdeki yanan gizli bir korsun ve insaALLAH hep öyle kalacaksın.

 


Ey Gönüller Sultanı, Aşk ikliminin en Güzel Sevdası,


Kalbimiz acıyor buralarda. Seni Sensiz yaşamak zor geliyor bizlere. Senin yolunda gidenlerden yüz çeviriyor bir çokları. islam garip başlamıştı, şu an da boynu bükük devam ediyor ya Rasulallah. Bu kadar güzel bir dini güzel yaşayamayan bizlere, darbe üstüne darbe indiriliyor.ALLAH c.c.`a kasem olsun ki, bizler birşeylerin farkına varma noktasındayız Ya Rasulallah. Indirilen darbeler artık gözümüzü açmamıza vesile oldu biiznillah.

Bu kalpler Hak`kın ve Senin aşkını yaşadıkça islam bayrağıda gönüllerde ve bu kainatta hep dalgalanacak insaALLAH

 

Ya Rasulallah,

yÜrekler Senin Özlemine boğulmuş, Senin Sancağının altında buluacağımız günü bekliyoruz.

Ne kadar günahkar olsakta, Seni cok seviyoruz, ve şairin diliyle Seni Seven Senin gibi olmalı bunun da idrakindeyiz acizane.

Duygularımı dahi anlatmaktan aciz kaldığım şu anlarda mektubuma son veriyorum. Ben isterdim ki Ya Rasulallah, Sana yazdığım her mektubun altına göz yaşlarımla imzamı atabilseydim.

O beklenen günde şefaatinden bizleri mahrum eyleme Sevgili Peygamberim

Ve tekrardan

 

Es-selamu aleyke Ya Rasulallah

Es-selamu aleyke Ya Habiballah
Es-selamu aleyke Ya Nebiyallah
Selam Sana Ey Gul-i Rana !

 

alıntıdır

2221
0
0
Yorum Yaz
free counters